Fraza e Haaland që do të mërzisë Guardiolën

Publikuar më: 24/7/2022, ora 22:55
haaland 1277x720

Fraza e Haaland që do të mërzisë Guardiolën

Publikuar më: 24/7/2022, ora 22:55

Erling Haaland, sulmuesi më i ri i Manchester City, u pyet nga gazetarët mbi përshtypjet e tij të para nën drejtimin e Pep Guardiolës.

Përgjigjja e norvegjezit i habiti të gjithë.

“Guardiolës po i ikën truri dhe kjo më pëlqen. Do të jetë zbavitëse. Gjithsesi, kam vetëm një javë me skuadrën dhe nuk mund të them shumë, por jam stërvitur mirë dhe jam gati”, deklaroi Haaland.

Kur u pyet se çfarë donte të thonte me frazën “po i ikën truri”, norvegjezi u përgjigj shkurt: “Nuk kemi pse të flasim më për këtë gjë, më falni”.