Victoria Beckham rikthehet për të qenë pjesë e Spice Girls

Publikuar më: 29/7/2022, ora 21:56

Victoria Beckham rikthehet për të qenë pjesë e Spice Girls

Publikuar më: 29/7/2022, ora 21:56

Victoria Beckham më në fund ka vendosur t’i ribashkohet Spice Girls në një dokumentar të ri për ngritjen e tyre drejt suksesit.

Sipas thashethemeve të reja, 48-vjeçarja Posh Spice, e cila kishte refuzuar mundësinë për t’u bashkuar me miqtë dhe shokët e grupit Mel C, Mel B, Emma Bunton dhe Geri Horner për turneun e tyre 2019 në Mbretërinë e Bashkuar, ka vendosur të bashkohet me vajzat për një shfaqje të re televizive.

Gjithçka është zyrtare dhe me sa duket pesë Spice Girls tashmë kanë nënshkruar kontratat!

Seriali dokumentar do të drejtohet nga i njëjti ekip që krijoi serialin e Netflix të Michael Jordan, The Last Dance.

“Regjisori dhe i gjithë koncepti se si u xhirua dhe u filmua The Last Dance është vërtet, me të vërtetë, fantastik. Kështu që vendosëm të tregojmë edhe historinë tonë me ta”, tha Mel B gjatë një interviste.

Për çfarë do të jetë seriali dokumentar Spice Girls?

Dokumentari do të tregojë historinë se si këto pesë vajza britanike arritën famë ndërkombëtare në një kohë të shkurtër dhe ndikimin e madh në kulturën pop në fund të viteve 1990.

Këngëtaret, përfshirë Victoria Beckham, do të zbulojnë anekdota dhe “prapaskena” të suksesit të tyre.

Ky vit shënon 25 vjetorin e publikimit të albumit të tyre të dytë dhe filmit Spice Ëorld dhe fansat janë të bindur se këngëtaret kanë disa surpriza. Që mund të nënkuptojë edhe këngë të reja të Spice Girls!

Çfarëdo që të ndodhë, karrierat e tyre, së bashku dhe individualisht, kanë qenë të jashtëzakonshme, ndaj nuk kemi dyshim se edhe ky serial do të jetë fenomenal.