Elon Musk hidhet në kundërsulm dhe padit Twitter-in

Publikuar më: 30/7/2022, ora 14:52
hypatia h 85d1e53438580c60bf04956e37f4e390 h dd3780a36902dcba76cb8220fc242b2a 1064x720

Elon Musk hidhet në kundërsulm dhe padit Twitter-in

Publikuar më: 30/7/2022, ora 14:52

Elon Musk kalon në kundërsulm dhe bën padi kundër Twitter-it, pasi mediat sociale e denoncuan atë për tërheqjen nga oferta e blerjes prej 44 miliardë lekësh. Këtë e ka bërë të ditur agjencia Reuters, duke shpjeguar se padia e pronarit të Teslës ende nuk është publikuar dhe për këtë arsye nuk dihen detajet.

Megjithatë, avokatët e Musk dihet se e kanë paraqitur atë pak orë pasi gjykata e Delaware e caktoi gjyqin për 17 tetor.

Një procedurë që Twitter shpreson se do ta detyrojë milionerin të mbyllë marrëveshjen.