Zjarri i madh në Dropull, një banor përfundon në gjendje të rëndë në spital

Publikuar më: 30/7/2022, ora 18:54
zjarri ne dropull 1150x720

Zjarri i madh në Dropull, një banor përfundon në gjendje të rëndë në spital

Publikuar më: 30/7/2022, ora 18:54

Situata mbetet kritike në zonën e Dropullit si pasojë e zjarrit që i është afruar banesave, pavarësisht ndërhyrjes edhe nga ajri me dy helikopterë të ardhur nga Greqia.

Ndërkohë, mësohet se një banor i fshatit është asfiksuar si pasojë e tymit. Bëhet fjalë për Kristaq K., i cili është gjendur i asfiksuar në hyrje të fshatit të tij pas avancimit të flakëve nga maja e malit drejt zonave të banuara, ku një prej të cilave është dhe fshati Frashtan në Dropull.

Personi i asfiksuar është shoqëruar në gjendje të rënduar në Spitalin e Gjirokastrës.