Tragjedia në Himarë, protestë në 4 gusht. Kërkohet dorëheqja e dy ministrave

Publikuar më: 2/8/2022, ora 21:24
potam skafi 1 1280x720

Tragjedia në Himarë, protestë në 4 gusht. Kërkohet dorëheqja e dy ministrave

Publikuar më: 2/8/2022, ora 21:24

Fronti për Shpëtimin Kombëtar ka njoftuar një protestë ditën e enjte, 4 Gusht, pas tragjedisë në Himarë, ku një polic përplasi për vdekje me gomone një vajzë 5-vjeçare në plazh.

Zyra e shtypit e Partisë Demokratike bën me dije se protesta do të mbahet në orën 19:00, para Ministrisë së Brendshme.

Në këtë protestë do të kërkohet dorëheqja e ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi dhe ministres së Turizmit, Mirela Kumbaro.