Përplasen dy makina në Gjirokastër, 4 të plagosur

Publikuar më: 3/8/2022, ora 19:42
breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1024x576

Përplasen dy makina në Gjirokastër, 4 të plagosur

Publikuar më: 3/8/2022, ora 19:42

Të paktën 4 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor të regjistruar mbrëmjen e së mërkurës në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë.

Ngjarja është shënuar në Urën e Kardhiqit, në kthesën që të çon drejt rrugës së re për në Sarandë.

Nga të dhënat paraprake dyshohet se një automjet Mercedez-Benz i ka prerë rrugën një mjeti tjetër me targa AB704CR.

Përplasja ka qenë jo frontale, por anësore çka evitoi një tragjedi. Për pasojë janë lënduar drejtuesit e mjeteve si dhe dy pasagjerë, të cilët janë dërguar menjëherë në Spitalin e Gjirokastrës për mjekim të specializuar.

Policia Rrugore ndodhet në vendngjarje për të zbuluar shkakun e aksidentit.