Berisha i bashkohet protestës: Nga ngjarjet më tragjike që kanë ndodhur, Çuçi duhej shkarkuar pas 4 minutash

Publikuar më: 4/8/2022, ora 20:25
b2d8afe7 42d4 480a 8874 9e4315d34217 1081x720

Berisha i bashkohet protestës: Nga ngjarjet më tragjike që kanë ndodhur, Çuçi duhej shkarkuar pas 4 minutash

Publikuar më: 4/8/2022, ora 20:25

I pranishëm në protestën në kujtim të 7-vjecares Jonada Avdija që humbi jetën në një aksident në plazhin e Potamit, ishte edhe kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Sipas tij, “qytetarët kërkojnë me shumë të drejtë, dorëheqjen e menjëhershme të ministrit të Brendshëm dhe Turizmit, mirëpo kreu i tyre që mbron veten e tij, deklaron se është i vendosur të mos reflektojë dhe të mos tregojë as minimumin e ndjenjave për këtë zhvillim dramatik”.

Berisha e cilësoi ngjarjen si “nga ngjarjet më tragjike që ka ndodhur në këtë vend”, dhe shtoi se dorëheqja e ministrave duhet të ishte pasojë e detyruar.

“Po të isha në vendin e Ramës, nëse Çuçi nuk do të kishte ikur për 3 minuta, në të 4 do e kisha shkarkuar, atë dhe ministren e Turizmit. Këta përpiqen që me zinxhirin e policisë së Vlorës, të kapërcejnë një nga ngjarjet më tragjike që ka ndodhur në këtë vend”, ishin fjalët e tij.

Lideri demokrat shtoi se është e vështirë që të reflektojë qeveria, por i fto qytetarët që të vazhdojnë protestën “dhe t’i imponojnë qeverisë të reflektojë”.