Rrëmbeu qentë e Lady Gaga-s, dënohet me 4 vjet burg një nga autorët

Publikuar më: 4/8/2022, ora 09:41
lady gaga 1280x720

Rrëmbeu qentë e Lady Gaga-s, dënohet me 4 vjet burg një nga autorët

Publikuar më: 4/8/2022, ora 09:41

Një gjykatë në Kaliforni dënoi me katër vjet burg, një nga tre personat e akuzuar për vjedhjen e qenve të këngëtares Lady Gaga.

20-vjeçari Jaylin Keyshawn White, pranoi se ishte pjesë e një bande që sulmoi dhe qëlloi kujdestarin e qenve Ryan Fischer, ndërsa ai po merrte tre bulldogët francezë të yllit të popit; Koji, Gustav dhe Miss Asia, për një shëtitje në Hollivud në shkurt të 2021-it.

Këngëtarja ofroi një shpërblim prej 500 000 dollarësh për këdo që do të sillte në shtëpi qentë e saj të dashur.