Top Gun: Maverick mposht Titanikun në dhjetëshen më të mirë në SHBA

Publikuar më: 8/8/2022, ora 21:33
tom cruise top gun original 1280x720

Top Gun: Maverick mposht Titanikun në dhjetëshen më të mirë në SHBA

Publikuar më: 8/8/2022, ora 21:33

Tom Cruise mund Leonardo Di Caprio-n dhe Kate Winslet. “Top Gun: Maverick” tejkaloi Titanikun në biletat e të gjitha kohërave amerikane.

Kohëzgjatja e dhjetëshes kryesore vendase është plot me superheronj. Në vend të parë reziston Star Wars: Episode VII – Zgjimi i forcës së 2015 me 936 milionë e 662 mijë dollarë.

Në të dytën Avengers: Endgame, i ndjekur nga  Spider-Man: No Way Home.

Në të katërtin një film vërtet rekord: Avatar, i shfaqur në vitin 2009, me 760 milionë e 507 mijë dollarë (vazhdimi i tij është shumë i pritur).

Më pas Black Panther, Avengers: Infinity Ëar dhe në të shtatin, me 662,510,000 dollarë Top Gun: Maverick (2022), i cili ia kaloi një tjetër filmi që reziston ndër rekordet e të gjitha kohërave, pikërisht Titanik me 659 milionë e 363 mijë dollarë, i cili daton në 1997.

Jurassic World në vendin e nëntë dhe The Avengers në vendin e dhjetë me 623 milionë e 357 mijë dollarë.