Roma e Mourinho-s merr 3 pikë me një gol, Spezia mposht Empolin me Bajramin në fushë

Publikuar më: 14/8/2022, ora 22:46
roma

Roma e Mourinho-s merr 3 pikë me një gol, Spezia mposht Empolin me Bajramin në fushë

Publikuar më: 14/8/2022, ora 22:46

Roma e ka nisur me fitore këtë sezon në Serie A, duke ka triumfuar minimalisht 0-1 në transfertë ndaj Salernitanës. Skuadra e Mourinho-s dominoi me Dybala në fushë, por nuk mund të realizojë më shumë se një gol këtë sfidë. Cristante ishte autor i golit të vetëm.

Ndërkohë, Bajrami dhe Asllani luajtën si titullarë në transfertën që Empoli pati ndaj Spezia-s, nga ku doli i mundur 1-0. Bajrami një rrezik konstant për portën kundërshtare dhe qëndroi gjatë gjithë ndeshjes në fushën e lojës, por nuk mundi ta dërgoi topin në rrjetë në këtë sfidë.

Për të, Fiorentina e ka rritur ndjeshëm interesin dhe pritet që në ditët e fundit të merkatos të ketë edhe një ofertë zyrtare për mesfushorin e Kombëtares shqiptare të futbollit.