Juventusi, spektakolar me Di Maria dhe Vlahovic në nisje të Serie A

Publikuar më: 15/8/2022, ora 22:46
dinamria

Juventusi, spektakolar me Di Maria dhe Vlahovic në nisje të Serie A

Publikuar më: 15/8/2022, ora 22:46

Juventusi ka marrë një fitore të pastër dhe bindëse 3-0 në ndeshjen e javës së parë të Serie A ndaj Sassuolo-s.

Ylli i ri i skuadrës, argjentinasi Di Maria ishte autor i golit të parë të ndeshjes, ndërsa më pas radhën e kishte Vlahovic, i cili realizoi edhe dy herë të tjera në këtë ndeshje. Ndërkohë, Sassuolo u tregua e pafuqishme për të shënuar të paktën golin e nderit.

Më herët, edhe Napoli ishte bindës ndaj Veronës ku triumfoi me rezultatin e thellë 5-2.