Policia në kërkim të Ferrarit të F1 që i parakaloi të gjithë në autostradë

Publikuar më: 15/8/2022, ora 20:42

Policia në kërkim të Ferrarit të F1 që i parakaloi të gjithë në autostradë

Publikuar më: 15/8/2022, ora 20:42

Një video e rrallë ka pushtuar rrjetet sociale në Çeki, ku shfaqet një makinë garash, e ngjashme me ato të Formula 1 teksa nxiton në një autostradë të vendit.

Makina me ngjyrat e Ferrarit u regjistrua teksa ecte me shpejtësi në autostradën që shkon në Pragë, shumë pranë kufirit gjerman.

Makinë një GP2 ishte e zbukuruar me veshjen e modelit të famshëm Ferrari F2004, i cili u përdor nga legjenda e F1 Michael Schumacher kur fitoi kampionatin botëror në sezonin 2004. 

Makinat GP2 janë një shkallë më poshtë Formula 1. Ato ndajnë shumë veçori me makinat F1, por nuk prodhojnë aq fuqi dhe nuk janë aq të shtrenjta. 

Policia tashmë është vënë në kërkim të drejtuesit të mjetit, pasi qarkullimi i tyre në autostrada nuk lejohet.