“Bëni gati valixhet për të lënë shtëpitë”, moti i keq “pushton” Britaninë

Publikuar më: 16/8/2022, ora 17:13

“Bëni gati valixhet për të lënë shtëpitë”, moti i keq “pushton” Britaninë

Publikuar më: 16/8/2022, ora 17:13

Britanikët janë paralajmëruar të bëhen gati për të lënë shtëpitë e tyre si pasojë e përmbytjeve të parashikuara, pasi rrebeshet e shiut pritet të sjellin përmbytje të mëdha.

Sinoptikanët kanë paralajmëruar për shira të rrëmbyer, ndërsa parashikohet të ketë kaos në trafik e shkëputje të energjisë elektrike.

Në Devon dhe Cornwall kanë nisur tashmë problemet e para si pasojë e stuhisë që ka përfshirë këto zona.