Vritet me armë zjarri një shqiptar në Itali

Publikuar më: 18/8/2022, ora 22:44
policia italiane 1280x714

Vritet me armë zjarri një shqiptar në Itali

Publikuar më: 18/8/2022, ora 22:44

Një shqiptar është vrarë me armë mbrëmjen e së enjtes në Itali.

Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Castelnuovo Vai di Cecina , në provincën e Pizës. Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të shqiptarit, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur.

Policia ka rrethuar zonën dhe po punon për identifikimin dhe arrestimin e autorëve të kësaj ngjarjeje.