Laçi firmos me Vasil Shkurtajn, Karabeci në Durrës, Guri drejt Turqisë

Publikuar më: 19/8/2022, ora 11:40
kara 2 1280x720

Laçi firmos me Vasil Shkurtajn, Karabeci në Durrës, Guri drejt Turqisë

Publikuar më: 19/8/2022, ora 11:40

Për një goleador të larguar, Laçi siguron një tjetër sulmues klasi. Kurbinasit befasuan duke firmosur me Vasil Shkurtaj, një prej futbollistëve që kanë lënë gjurmë në Superiore.

Ish-sulmuesi i Luftëtarit dhe Kukësit qëndron në kampionatin shqiptar pas eksperiencës në Kinë. Edhe pse edicionin e kaluar paraqitjet e Shkurtajt me Kukësin u ndikuan nga problemet fizike, Laçi do të shërbejë si një etapë për t’u rikthyer protagonist.

Vetëm një vit pasi u largua si kampion, Erando Karabeci kthehet në Durrës. Mesfushori iu bashkua zyrtarisht Teutës, në orët e fundit përpara startit të sezonit të ri. 33-vjeçari do të luajë në Superiore vetëm pas njëviti me Prishtinën në Superligën e Kosovës. Ai u vendos menjëherë në dispozicion të trajnerit Arapi dhe nisi përgatitjet me skuadrën.

Sidrit Guri nuk do të kthehet në Shqipëri. Pasi mbylli bashkëpunimin me Shkëndijën e Tetovës, për sulmuesin u interesuan Partizani dhe Tirana. Të kuqtë nisën kontaktet intensive dhe besuan te arritja e marrëveshjes.

Megjithatë 28-vjeçari ka zgjedhur ta vazhdojë karrierën në një kampionat tjetër, me Turqinë që duket destinacioni më i mundshëm.