Të shtëna me armë në një qendër tregtare në Suedi

Publikuar më: 19/8/2022, ora 18:34
breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1024x576

Të shtëna me armë në një qendër tregtare në Suedi

Publikuar më: 19/8/2022, ora 18:34

Të shtëna me armë janë regjistruar pasditen e së premtes në një qendër të madhe tregtare në Malmo të Suedisë.

Forca të shumta policie kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë rrethuar zonën, ndërkohë që raportohet për të paktën 2 persona të lënduar.

Autoritetet lokale i bënë thirrje qytetarëve që të shmangin lëvizjet në zonë pasi situata është e paqartë.