Tërmeti lëkund Italinë, panik te banorët

Publikuar më: 20/8/2022, ora 21:45
termet lajm i fundit 1024x576 1

Tërmeti lëkund Italinë, panik te banorët

Publikuar më: 20/8/2022, ora 21:45

Një tërmet i relativisht i fortë është regjistruar mbrëmjen e së shtunës në Itali, duke shkaktuar panik te banorët.

Sipas shërbimit sizmiologjik, tërmeti ishte me magnitudë 4.2 Rihter, ndërsa lëkundjet e tij u ndjenë për disa sekonda.

Epiqendra e tërmetit ishte në Reggio Emilia, rreth 23 km nga qyteti i Parmës, në një thellësi prej 9 km.

Nuk ka dëme të raportuar deri në këto momente, ndërkohë që në zonë ka pasur dhe paslëkundje.