Rrahën turistin polak në Ksamil, procedohen dy fierakët

Publikuar më: 23/8/2022, ora 10:39
sarande 1024x576

Rrahën turistin polak në Ksamil, procedohen dy fierakët

Publikuar më: 23/8/2022, ora 10:39

Dy persona janë proceduar penalisht nga Policia e Sarandës pasi dhunuan një turist të huaj në zonën e Ksamilit.

Sipas të dhënave paraprake, shtetasit A. C., 36 vjeç dhe E. C., 43 vjeç, banues në Fier, pasi ditën e djeshme në Ksamil, gjatë një konflikti për motive të dobëta, kanë goditur me sende të forta shtetasin polak S. A., 44 vjeç.

Motivet e sherrit janë ende të paqarta, ndërkohë që materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.