Ish-lojtari i Leicester City dhe kombëtares angleze te Kukësi

Publikuar më: 24/8/2022, ora 18:00
MB KUKESI LAYTON NDUKWU frame 659 1280x720

Ish-lojtari i Leicester City dhe kombëtares angleze te Kukësi

Publikuar më: 24/8/2022, ora 18:00

Kukësi prezantoi dy afrime të reja në skuadër, ku në sy bie mesfushori anglez Leyton Ndukvu. 23-vjeçari është një futbollist i rritur te akademia e klubit të Premier Ligës, Leicester City, që në të kaluarën ka luajtur edhe me përfaqësueset e moshave të Anglisë.

Mesfushori firmosi kontratë 2-vjeçare me veri-lindorët dhe shihet si një prej përforcimeve cilësore të merkatos së verës.

Në të njëjtën kohë, Kukësi prezantoi edhe Laurenc Xhekën, 22-vjeçarin që më parë ka qenë pjesë e Kastriotit, Teutës dhe Korabit. Mesfushori Xheka firmosi kontratë për 3 sezone.