Publikohen pamjet, rusët në gjykatën e Elbasanit

Publikuar më: 24/8/2022, ora 11:38

Publikohen pamjet, rusët në gjykatën e Elbasanit

Publikuar më: 24/8/2022, ora 11:38

Gjykata e Elbasanit jep sot masat e sigurisë ndaj dy shtetasve rusë dhe një ukrainas, të cilët u kapen tre ditë më parë pranë uzinës ushtarake të Çekinit në Gramsh. Të tre të arrestuarit kanë pranuar se janë pjesë e shërbimit të brendshëm rus.

Në pamjet e siguruara nga A2 CNN, ata janë shfaqur të qetë para gjykatës, nga ku presin të njihen me masën e sigurisë.