E rëndë në Mallakastër, i riu vret babanë

Publikuar më: 25/8/2022, ora 22:35
policia makina naten plagosje  1280x720

E rëndë në Mallakastër, i riu vret babanë

Publikuar më: 25/8/2022, ora 22:35

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Mallakastër, aty ku një 30-vjeçar ka vrarë me sende të forta babanë e tij 73-vjeçar.

Sipas burimeve, autori i vrasjes, shtetasi M.M. ka një histori problemesh me shëndetin mendor.   

I riu pas krimit të konsumuar është larguar nga vendngjarja, në fshatin Greshicë,  dhe po kërkohet nga forcat e rendit.