Sekuestrohen në Muriqan mbi 202 mijë euro të dyshuara nga veprimtari kriminale

Publikuar më: 25/8/2022, ora 16:27
euro 5 1280x720

Sekuestrohen në Muriqan mbi 202 mijë euro të dyshuara nga veprimtari kriminale

Publikuar më: 25/8/2022, ora 16:27

Shërbimet doganore në Muriqan në bashkëpunim me ato të Malit të Zi, kanë goditur një rast të mosdeklarimit të të hollave në kufi, si dhe kanë proceduar penalisht një 53-vjeçar.

Policia njofton se gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin që drejtonte ky shtetas, u gjetën dhe u sekuestruan 202 060 euro, të cilat 53-vjeçari nga Shkodra nuk i kishte deklaruar.

Gjithashtu, kjo shumë parash dyshohet se është përfituar nga veprimtari kriminale.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Shkodër, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijojnë punën për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.