“Hold Me Closer”, publikohet kënga e Elton John dhe Britney Spears

Publikuar më: 26/8/2022, ora 19:02
britney elton 1280x720

“Hold Me Closer”, publikohet kënga e Elton John dhe Britney Spears

Publikuar më: 26/8/2022, ora 19:02

Elton John dhe Britney Spears kanë publikuar sot duetin e tyre të shumëpritur “Hold Me Closer”, i disponueshëm në mbarë botën në të gjitha platformat e transmetimit.

Një riinterpretim i këngës kult të Sir Elton “Tiny Dancer”, me një aluzion të “The One” dhe pak “Don’t Go Breaking My Heart”, kënga bashkon dy nga artistët më ikonikë të të gjitha kohërave dhe shënon rikthimin në skenë të yllit të popit pas gjashtë vjetësh.

Megjithatë, pak orë pas publikimit të këngës, Britney donte të bënte një nga “goditjet e saj” të zakonshme.

Në Instagram ai shkroi: “Ky bashkëpunim do ta bëjë vitin tim edhe më të bukur”, dhe më pas fshihu gjithçka, si postimin, ashtu edhe për të disatën herë profilin e saj, duke i lënë fansat të hutuar. Megjithatë, artistja ka mbetur aktive në Twitter, ku ka shpjeguar arsyet e gjestit të saj.

“Po mësoj se çdo ditë është e pastër, duhet të përpiqesh gjithmonë të jesh një person më i mirë dhe duhet të bësh atë që na bën të lumtur… po, unë zgjedh lumturinë sot”, ka shkruar Britney në një postim. Dhe përsëri: “I them vetes çdo ditë që të heq hidhërimin dhe dhimbjen në mënyrë që të përpiqem të fal veten dhe të tjerët për atë që ndodhi”, shkruan ajo.

Në nëntor të vitit të kaluar, këngëtarja mundi të festonte fundin e 13 viteve të kujdestarisë ligjore, personale dhe trashëgimore të babait të saj Jamie Spears, e cila filloi në vitin 2008. Në qershor ajo u martua me modelin, aktorin dhe trajnerin personal Sam Asghari. Tani ajo i është kthyer këngës dhe e bëri atë me bujë të madhe me Elton John. Duket se për Britney-n ka ardhur momenti i rilindjes.

“Hold Me Closer” pason një tjetër duet të Eltonit “Cold Heart”, i regjistruar në vitin 2021 me Dua Lipën, një përzierje e disa prej hiteve të tij si “Rocket Man”, “Sacrifice”, “Kiss the Bride” dhe “Ëhere’s the Shoorah? “, gjë që e bëri atë artistin e parë solo që e vendosi në Top 10 në Mbretërinë e Bashkuar në gjashtë dekada të ndryshme.

“Dua të bëj një të tillë çdo vit për një rekord veror argëtues dhe të gëzuar”, tha John.