Vizita e Bettel, kryeministri i Luksemburgut pritet nga Rama në Tiranë

Publikuar më: 26/8/2022, ora 10:00
mb Xavieri i Luxenburg frame 0 1280x720

Vizita e Bettel, kryeministri i Luksemburgut pritet nga Rama në Tiranë

Publikuar më: 26/8/2022, ora 10:00

Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel nisi vizitën e tij zyrtare në Tiranë.

Bettel u prit mëngjesin e sotëm nga kryeministri Rama, në një ceremoni zyrtare, ndërsa në orën 10:30 do të mbahet edhe një konferencë e përbashkët mes dy kryeministrave.

Vizita e Bettel është në kuadër të integrimit europian të Shqipërisë në BE, ndërsa në takimin dypalësh pritet të diskutohet dhe mbi agresionin rus në Ukrainë.