Shpërthim në një anije në Itali, të paktën 3 viktima dhe 4 të plagosur

Publikuar më: 31/8/2022, ora 22:34

Shpërthim në një anije në Itali, të paktën 3 viktima dhe 4 të plagosur

Publikuar më: 31/8/2022, ora 22:34

3 persona humbën jetën dhe 4 të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi në sallën e motorit në një anije në portin e Krotones.

Viktimat janë të gjithë pjesë e ekuipazhit të anijes që ishte me flamur të huaj. Dy nga personat e plagosur ndodhen në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Shkaqet e shpërthimit janë ende të paqarta, ndërkohë që autoritetet kanë nisur një hetim.