Bagnaia i pandalshëm, fitorja e katërt radhazi në MotoGP

Publikuar më: 4/9/2022, ora 14:48
bagniaia

Bagnaia i pandalshëm, fitorja e katërt radhazi në MotoGP

Publikuar më: 4/9/2022, ora 14:48

Francesco Bagnaia ka arritur fitoren e katërt radhazi në MotoGP, duke rihapur luftën për titullin kampion.

Piloti i Ducati fitoi garën e San Marinos dhe ngushtoi diferencën me kryesuesin Fabio Quartararo, i cili përfundoi këtë garë në vendin e pestë, në vetëm 30 pikë.

Italiani bëhet piloti i parë i Ducati në histori që fiton 4 gara radhazi.

Në vendin e dytë mbylli garën italiani tjetër Enea Bastianini (Ducati), ndërsa podiumin e plotësoi Maverick Vinales (Aprilia).