Driblon të gjithë mbrojtësit dhe shënon, goli spektakolar i Leaos nga të gjitha këndet

Publikuar më: 4/9/2022, ora 13:23

Driblon të gjithë mbrojtësit dhe shënon, goli spektakolar i Leaos nga të gjitha këndet

Publikuar më: 4/9/2022, ora 13:23

Rafael Leao ishte lojtari më i mirë i derbit Milan-Inter, i fituar me rezultatin 3-2 nga kuqezinjtë.

Portugezi shënoi dy gola dhe dha asistin për golin e Giroud, duke treguar se jo më kot u shpall sezonin e kaluar MVP i Serisë A.

Por, spikati goli i tij i dytë, me portugezin që dribloi të tre mbrojtësit e Interit (Bastoni, De Vrij dhe Skriniar) dhe mposhti Handanovic me një goditje të zgjuar.