Nuk kishte ndodhur kurrë më parë, Atalanta shkruan historinë

Publikuar më: 5/9/2022, ora 21:05
atalanta

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë, Atalanta shkruan historinë

Publikuar më: 5/9/2022, ora 21:05

Atalanta ka mundur Monzën në transfertë, me rezultatin 2-0, duke marrë kështu kryesimin e Serisë A.

Kjo është hera e parë që skuadra zikaltër renditet e vetme në vend të parë pas 5 ndeshjesh të luajtura në kampionatin italian.

Hojlund ishte ai që gjeti golin e epërsisë për miqtë në minutën e 57, me Atalantën që dyfishoi shifrat fal një autogoli të Marlon.

Atalanta ka grumbulluar 13 pikë, duke lënë pas Milanin dhe Napolin, me nga 11 pikë.