Champions nis me surprizë, Broja debuton me humbje

Publikuar më: 6/9/2022, ora 21:31
fofana 1 1126x720

Champions nis me surprizë, Broja debuton me humbje

Publikuar më: 6/9/2022, ora 21:31

Ka nisur menjëherë me surprizë faza e grupeve të Champions League. Chelsea i Armando Brojës, i cili debutoi në kompeticionin më të rëndësishëm të futbollit për klube, humbi 1-0 në Kroaci, ndaj Dinamos së Zagrebit.

Sulmuesi shqiptar u aktivizua në minutën e 60, por nuk arriti që të ndihmonte ekipin e tij për të marrë të paktën një pikë nga ndeshja hapëse.

Ndeshjen e vendosi goli i Orsic, që në minutën e 13 finalizoi në mënyrë perfekte një kundërsulm të kroatëve.

Ndërkohë, në ndeshjen tjetër të pasdites, Borussia Dortmund mposhti 3-0 danezët e Kopenhagen. Golat për ekipin gjerman u shënuan nga Reus (35′), Guerreiro (42′) dhe Bellingham (83′).