Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Publikuar më: 8/9/2022, ora 10:10
emsc

Greqia goditet nga një tërmet i fuqishëm

Publikuar më: 8/9/2022, ora 10:10

Ishujt Zakinthos dhe të Kefalonisë janë goditur mëngjesin e së enjtes nga një tërmet i fuqishëm.

Sipas Qendrës Europiane të Energjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 5,5 rihter.

Deri tani nuk ka pasur raportime për dëme materiale apo persona të lënduar.