Influenceri vegan kafshohet nga qeni, ‘hakmerret’ duke ngrënë një hamburger

Publikuar më: 9/9/2022, ora 20:43
143217755 74986844 334c 40a6 8f96 b0eb6fe48845

Influenceri vegan kafshohet nga qeni, ‘hakmerret’ duke ngrënë një hamburger

Publikuar më: 9/9/2022, ora 20:43

Një influencer argjentinas, Mariano de la Canal deklaron se apushoi së qeni vegan që kur u kafshua nga një qen. Gjatë një interviste për një TV lokal i riu u shpreh se ndihej i tradhtuar dhe për këtë arsye menjëherë pas sulmit shkoi në McDonald’s për të ngrënë një hamburger menjëherë pas sulmit.

Historia e tij është publikuar nga mediat kombëtare dhe ndërkombëtare dhe u bë virale brenda një kohe të shkurtër.

Mariano, i cili u bë i njohur pas pjesëmarrjes në një “reality show” tregon mes të tjerash se pse ndryshoi zakonet e të ngrënit.

“Unë pushova së qeni vegan sepse më kafshoi një qen. Pas sulmit, u zemërova dhe thashë: “Unë bëj fushata për kafshët dhe më pas vjen njëri prej tyre dhe më kafshon. Kështu që ndalova menjëherë së qënuri vegan dhe shkova menjëherë në McDonald’s për një hamburger”, tha ai.