Tentoi të vidhte bankomatin në Laç, vihet në pranga 41-vjeçari

Publikuar më: 9/9/2022, ora 13:49
bankomat 1280x720

Tentoi të vidhte bankomatin në Laç, vihet në pranga 41-vjeçari

Publikuar më: 9/9/2022, ora 13:49

Një 41-vjeçar që kishte tentuar të vidhte një bankomat një javë më parë është ndaluar nga forcat e rendit të Kurbinit.

Bëhet fjalë për shtetasin G.D., i cili më datë 1 shtator kishte tentuar të vidhte paratë e bankomatit të një banke të nivelit të dytë në Laç, duke arritur vetëm ta dëmtonte.  

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme, ndërkohë që 41-vjeçari akuzohet për veprat penale “Shkatërrimi i pronës” dhe ” Vjedhja e bankave dhe arkave të kursimit”, mbetur në tentativë.