Muriqi i shënon Realit, por Valverde realizon golin e vitit

Publikuar më: 11/9/2022, ora 15:32
vedat murriqi 1225x720

Muriqi i shënon Realit, por Valverde realizon golin e vitit

Publikuar më: 11/9/2022, ora 15:32

Vedat Muriqi i ka shënuar Realit të Madridit në ndeshjen e kësaj të diele në La Liga.

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës realizoi me kokë pas një goditje dënimi.

Megjithatë, reagimi i Realit ishte i menjëhershëm. Mesfushori Valverde realizoi një gol të jashtëzakonshëm për të barazuar rezultatin. Ai mori një top në hyrje të zonës së tij dhe marshoi në deri zonën kundërshtare ku lëshoi një goditje të pakapshme për portierin e Mallorca-s.