Ngjarje tragjike gjatë një parade, shembja e strehës shkakton viktima

Publikuar më: 12/9/2022, ora 20:56

Ngjarje tragjike gjatë një parade, shembja e strehës shkakton viktima

Publikuar më: 12/9/2022, ora 20:56

Të paktën 5 persona humbën jetën dhe 9 të tjerë mbetën të lënduar pas shembjes së strehës së një ndërtese mbi dhjetëra njerëz që ishin duke ndjekur një paradë në verilindje të Brazilit.

Ngjarja e rëndë u regjistrua ndërsa rezidentët e Alianca ishin duke ndjekur aktivitetet me rastin e 94 vjetorit të krijimit të qytetit.

E gjithë ngjarja është regjistruar nga kamerat e sigurisë, ku shihet teksa soleta e rëndë prej betoni bie mbi turmën.

Mes viktimave janë një vajzë 13 vjeçare dhe një djalë 16 vjeç, ndërkohë që policia ka nisur një hetim.