Një tërmet 4.3 Rihter trondit Greqinë

Publikuar më: 19/9/2022, ora 08:18
1571986552 termet3768x432 770x434 1

Një tërmet 4.3 Rihter trondit Greqinë

Publikuar më: 19/9/2022, ora 08:18

Një tërmet me magnitudë 4.3 Rihter ka goditur mëngjesin e së hënës ishullin e Kretës.

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në zonën detare në juglindje të Zakros dhe thellësia llogaritet të jetë 9.7 km.

Deri në këto momente nuk raportohen persona të lënduar, ndërkohë që shumë banorë kanë qëndruar jashtë shtëpive nga frika e lëkundjeve të tjera.