Aksident në Peqin, një viktimë dhe dy të plagosur

Publikuar më: 21/9/2022, ora 22:31
aksident nate peqin 1203x720

Aksident në Peqin, një viktimë dhe dy të plagosur

Publikuar më: 21/9/2022, ora 22:31

Një përplasje midis dy mjetesh ka shkaktuar një aksident tragjik, ku si pasojë ka një viktimë dhe dy të plagosur.

Aksidenti ka ndodhur në aksin Karinë-Peqin, ndërkohë që ende nuk dihet dinamikat e përplasjes, mbi të cilën kanë filluar të hetojnë forcat e rendit.  

Deklarata e Policisë:

Më datë 21.09.2022, rreth orës 21:40, nē aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Karin, Peqin, mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin A.T., banues në Peqin, është përplasur me mjetin tip “Volkswagen “, me drejtues shtetasin E.B., banues në Elbasan.

Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën drejtuesi i mjetit tip “Benz”, shtetasi A.T, si dhe janë dëmtuar lehtë drejtuesi i mjetit tip “Volkswagen”, dhe pasgjeri i këtij mjeti shtetasi P.N., të cilët janë transportuar në spital për ndihmë mjeksore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.