Hakmarrja ruse, “shi” i frikshëm bombash mbi qytetin e çliruar ukrainas

Publikuar më: 21/9/2022, ora 11:10

Hakmarrja ruse, “shi” i frikshëm bombash mbi qytetin e çliruar ukrainas

Publikuar më: 21/9/2022, ora 11:10

Disa video janë shpërndarë në rrjetet sociale ku shfaqet momenti i frikshëm i bombardimit të një qyteti ukrainas nga avionët ruse.

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Britanisë, ngjarja ka ndodhur në fshatin Ozerne në Donetsk dhe ka ardhur si pasojë e hakmarrjes ruse pasi kjo zonë ishte çliruar së fundmi gjatë kundërofensivës ukrainas.

Në video shihet mizëria e bombave ruse që bien mbi shtëpitë dhe rrugët e qytetit duke e ndezur atë në flakë.