Modelja më e vjetër në botë, zhvishet për revistën e modës

Publikuar më: 6/10/2022, ora 12:21

Modelja më e vjetër në botë, zhvishet për revistën e modës

Publikuar më: 6/10/2022, ora 12:21

Modelja më e vjetër në botë, ende në punë, 91-vjeçarja Carmen Dell’Orefice është dëshmia më e qartë e shprehjes se “mosha është thjesht një numër”.

Ikona e modës u shfaq për herë të parë në faqen e parë të revistës Vogue kur ishte 16 vjeç dhe tashmë më shumë se 7 dekada më vonë, ajo ende ka sharmin e duhur dhe nuk ka frikë ta shfaqë atë.

Karmen realizoi së fundmi një set fotografish për “New You’s”, ku shfaqet toples, ndërsa mbulon asetet e saj me një batanije.

Ajo do ta zbukurojë kopertinën së bashku me yllin 69-vjeçar të modës Beverly Johnson, i cili më parë bëri histori si modelja e parë afrikano-amerikane që u shfaq në Vogue në 1974.