Fishekzjarrë dhe shpërthime, kaos në ndeshjen e Europa League

Publikuar më: 7/10/2022, ora 09:47

Fishekzjarrë dhe shpërthime, kaos në ndeshjen e Europa League

Publikuar më: 7/10/2022, ora 09:47

Edhe pse është kompeticioni i dytë më i rëndësishëm për klube, ndeshja mes Malmos dhe Union Berlin është përfshirë nga trazirat.

Tifozët ultras të dy ekipeve hodhën fishekzjarrë në fushë, ndërsa një shpërthim i fuqishëm ndodhi pranë zonës ku po qëndronte personeli i sigurisë te tifozët gjermanë.

Ndeshja u ndërpre për më shumë se 20 minuta, ndërsa rinisi sërish, fatmirësisht pa të lënduar.