U vra te “Kodra e Diellit”, kush ishte i riu me dy identitete?

Publikuar më: 31/10/2022, ora 07:36
policiaaaa

U vra te “Kodra e Diellit”, kush ishte i riu me dy identitete?

Publikuar më: 31/10/2022, ora 07:36

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vrasjen e 39-vjeçarit Briken Sanaj, mbrëmjen e kaluar, në zonën e “Kodrës së Diellit”.

Sanaj kishte më shumë se një vit që ishte rezident te “Kodra e Diellit”, ndërkohë që prej shumë njerëzish në zonë njihej me emrin Anton Gjini.

Sipas të dhënave paraprake, viktima ka qenë duke mbyllur derën e garazhit dhe ka takuar më pas 2-3 shokë kur është qëlluar nga një distancë e afërt me automatik kallashnikov.

Makina me të cilën udhëtonin autorët është gjetur më pas nga policia duke u djegur në zonën e Qafës së Kasharit, pranë një biznesi pllakash.

Policia ka siguruar kamerat e disa bizneseve dhe po punon për identifikimin e autorëve, ndërkohë që disa persona janë shoqëruar për t’u marrë në pyetje.