Makina përplaset me furgonin, 3 të plagosur në Gjirokastër. Mes tyre, një i mitur

Publikuar më: 4/11/2022, ora 17:10

Makina përplaset me furgonin, 3 të plagosur në Gjirokastër. Mes tyre, një i mitur

Publikuar më: 4/11/2022, ora 17:10

Një aksident mes një makine dhe një furgoni ka ndodhur pasditen e së premtes në qytetin e Gjirokastrës.

Nga ky aksident, 3 persona kanë mbetur të plagosur. Mes tyre, një i mitur.

Gjirokastër/Informacion paraprak:

Rreth orës 16:30, në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavije, në lagjen “Punëtore”, është përplasur autobusi i linjës Dropull-Kakavije, që drejtohej nga shtetasi G. D., 45 vjeç, me automjetin tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi A. Sh., 36 vjeç dhe me një autobus që drejtohej nga shtetasi Th. D., 37 vjeç.

Për pasojë kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i autobusit shtetasi G. D., drejtuesi i automjetit “Benz”, shtetasi A. Sh. dhe djali i tij i mitur, të cilët u transportuan në Spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.