Bilanci i pandemisë, 19 pozitivë, 3 po marrin trajtim

Publikuar më: 5/11/2022, ora 17:53
Cfare eshte Flurona Edhe grip edhe covid 19 OBSH  Merrni te dyja vaksinat 1280x720 1 1280x720

Bilanci i pandemisë, 19 pozitivë, 3 po marrin trajtim

Publikuar më: 5/11/2022, ora 17:53

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 19 qytetarë të rinj me koronavirus në 430 testime, ndërsa 21 janë shëruar. Ndërkohë, janë 214 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin, dhe aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë, dhe nuk ka asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit.

Deklarata e Ministrisë së Shëndetësisë

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 430 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 19 qytetarë, në këto Bashki:

9 në Tiranë, 3 në Sarandë, 2 në Vlorë, nga 1 qytetarë në Shkodër, Kurbin, Fier, Lushnje, Gjirokastër.

Janë 214 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 21 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,112 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 5 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore                19

Të shëruar në 24 orë             21

Të shtruar në spitale             3

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                     430

Testime totale                   1,999,594

Raste pozitive                      331,919

Raste të shëruara                  328,112

Raste Aktive                             214

Humbje jete                              3,593