Përplasje fatale mes dy kamionëve me një autobus, të paktën 7 viktima

Publikuar më: 7/11/2022, ora 18:49
Capture 52

Përplasje fatale mes dy kamionëve me një autobus, të paktën 7 viktima

Publikuar më: 7/11/2022, ora 18:49

Të paktën 7 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të plagosur në një aksident fatal në Turqi ku u përfshinë një autobus dhe dy kamionë.

Sipas të dhënave paraprake, aksident u regjistruar në Agri, ku autobusi përplasi dy kamionët e tonazheve të rënda, për të shpërthyer më pas në flakë.

Autoritetet dyshojnë se bilanci i viktimave mund të rritet më tej pasi disa prej të lënduarve në aksident janë në gjendje të rëndë.

Në vendngjarje ka shkruar dhe presidenti Erdogan, i cili shprehu ngushëllimet për familjet e viktimave dhe kërkoi zbardhjen sa më shpejt të ngjarjes.