Tanket dhe armët pushtojnë Sheshin e Kuq, Putin përkrah tyre

Nga A2 CNN
8 Nëntor 2022, 18:25 | Fotolajme

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ishte i pranishëm në Sheshin e Kuq të martën për të marrë pjesë në një ekspozitë ushtarake, me rastin e përvjetorit të Luftës së Dytë Botërore.

Kreu i Kremlinit pa nga afër armatimet e vjetra dhe përshëndeti ushtarakët e veshur me uniformën e vitit 1941, njësoj si në kohën kur ata marshuan drejt linjave të frontit gjatë Luftës së Dytë Botërore.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu