Çmenduri me biçikletë, hedhje nga shkëmbi në det

Publikuar më: 9/11/2022, ora 13:45

Çmenduri me biçikletë, hedhje nga shkëmbi në det

Publikuar më: 9/11/2022, ora 13:45

Të dish të ngasësh biçikletën është një gjë, por të kërcesh bashkë me të nga shkallët, të hidhesh me biçikletë në pishinë, det apo nga helikopteri drejt majave të thepisura të kodrave… është një çmenduri më vete.

Për çiklistin Fabio Wibmer jeta është si lojërat me kompjuter, nga të cilat 27-vjeçari është frymëzuar të krijojë një video ku duket sikur shikuesi nga ekrani e orienton në drejtimin e duhur.

Ky realizim vjen pas dy vitesh rikuperim, pasi austriaku pësoi një dëmtim të rëndë në kyçin e këmbës dhe në shpatulla gjatë xhirimeve për një tjetër video.

Epo, mesa duket, ecja me biçikletë nuk është aq e lehtë sa Wibmer e bën të duket.