Nuk i pagoi më qiranë, modelja vret të dashurin e moshuar

Publikuar më: 11/11/2022, ora 09:18

Nuk i pagoi më qiranë, modelja vret të dashurin e moshuar

Publikuar më: 11/11/2022, ora 09:18

Një ish-modele Playboy është akuzuar për vrasjen e të dashurit të saj të moshuar, pasi ai nuk pranoi që t’i paguante më tarifën mujore prej 3200 dollarësh.

Hetuesit thanë se Kelsey Turner nisi sherr me 71-vjeçarin Thomas Burchard, i cili i paguante qiranë vajzës prej rreth një viti, kur ai i komunikoi se nuk mund ta bënte dot më këtë gjë.

25-vjeçarja e vrau të dashurin e moshuar me shkop bejsbolli. Në gjykatë ajo e ka pranuar krimin dhe me gjykim të shkurtuar pritet të dënohet nga 10-25 vite burgim.