Lëvizte me makinë të blinduar, shoqërohet në polici Ramazan Rraja

Publikuar më: 15/11/2022, ora 14:24
vetingu ne polici frame 0 1280x720

Lëvizte me makinë të blinduar, shoqërohet në polici Ramazan Rraja

Publikuar më: 15/11/2022, ora 14:24

Policia e Tiranës po kryen disa kontrolle për verifikimin e mjeteve te blinduara. Në një nga kontrollet në Kodër Kashar është konstatuar edhe Ramazan Rraja, nipi i deputetit, Rrahman Rraja, në drejtim të një mjeti të blinduar. Për pasojë, Rraja është shoqëruar në polici për verifikim.

Rraja është një nga personat të cilët prokuroria kërkonte t’i merrte në pyetje në lidhje me masakrën e Fushë-Krujës më 17 korrik të këtij viti, kur mbetën të vrarë 3 persona, Diklen Vata, Besmir Hoxha dhe Brilant Martinaj.

Mes emrave që kërkoheshin të pyeten nga prokuroria e Kurbinit për atë ngjarje ishin dhe Gentian Reçi, djali i ish-policit të vrarë Xhelal Reçi dhe Indrit Dokle, në lidhje krushqie me ish-policin e vrarë.