Oriela Nebiaj pranon mandatin e deputetes së PD

Publikuar më: 15/11/2022, ora 16:50
nebiaj 1280x720

Oriela Nebiaj pranon mandatin e deputetes së PD

Publikuar më: 15/11/2022, ora 16:50

Oriela Nebiaj ka pranuar mandatin e deputetes së PD, pas dorëzimit të Grida Dumës. Burime për A2 bëjne me dije se Orjela Nebiaj ka pranuar mandatin e deputetes dhe ka firmosur dokumetin përkatës (për pranimin e mandatit).

Nebiaj pritet ta lërë emisionin që drejton dhe të fokusohet në politikë.

Oriela Nebijaj mori 5599 vota. Ajo ishte numri 18 në listën e Tiranës, ndërsa demokratët nxorën 15 deputetë nga kryeqyteti.

Nebiaj merr mandatin e deputetes nga i cili hoqi dorë Grida Duma. Kjo e fundit i është përkushtuar një sifede të re si drejtuesi e një emisioni televiziv.