Kokainë dhe hashash për Europën, kapet i shumëkërkuari nga Memaliaj

Publikuar më: 17/11/2022, ora 10:33
perjashtimet nga policia frame 2013 1280x720

Kokainë dhe hashash për Europën, kapet i shumëkërkuari nga Memaliaj

Publikuar më: 17/11/2022, ora 10:33

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve arrestuan me qëllim ekstradimi shtetasin e shpallur në kërkim ndërkombëtar O. L., 28 vjeç.

Ky shtetas kërkohet nga institucionet ligjzbatuese në Itali për pjesëmarrje në grup kriminal me qëllim trafikimin e narkotikëve.

O. L., dyshohet se nga viti 2017 deri në vitin 2019, duke qenë pjesë e një organizate kriminale me qëllim trafikimin e narkotikëve ka trafikuar sasi të konsiderueshme kokaine dhe marijuhane që vinte në portet e ndryshme të Evropës, si Holandë, Gjermani, Spanjë dhe Itali.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me autoritetet italiane, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi.