Përmbytjet në Shkodër, qeveria: Situata në përmirësim, kryebashkiaku të lërë politikën

Publikuar më: 21/11/2022, ora 17:17

Përmbytjet në Shkodër, qeveria: Situata në përmirësim, kryebashkiaku të lërë politikën

Publikuar më: 21/11/2022, ora 17:17

Sipas qeverisë situata e krijuar nga përmbytjet në zonën e Shkodrës është drejt përmirësimit.

Gjatë një vizitë në zonat më të prekura nga uji, drejtuesja politike e PS në këtë qark, Elisa Spiropali i ka kërkuar kryebashkiakut demokrat Bardh Spahia që të lërë mënjanë ndasitë politike dhe të punojnë së bashku.

“Pushteti vendor duhet që fondin e emergjencës ta përdorë në këtë situatë të keqe. Edhe pse kreu i bashkisë nuk erdhi në mbledhjen e shtabit të emergjencave, e ftojmë të jetë aty ku duhet ku diskutohet për punët, për të tejkaluar vështirësitë, pasi ka një kohë kur bëhet politikë”, u shpreh Spiropali.